Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Берегиня народного килимарства
Саме так можна назвати майстриню з килимарства, художницю та педагога Олександру Пренко з Кіровограда. Крім того, що вона дарує свої чудові ткані ляльки та килими людям, вона передає своє нині не дуже розповсюджене ремесло дітям з гуртка - студії при обласному юнацькому центрі творчості.. Олександра Іванівна виставляє свої роботи та роботи своїх учнів на виставках обласного рівня та підтримує тісні зв’язки обласними краєзнавчим та художнім музеями.

Захоплення килимарством у майстрині має професійні витоки, бор народившись в Дагестані їй пощастило здобути цю професію в художньому училищі та попрацювати кілька років за фахом художниці-килимарки. З 1990 року переїхавши до Кіровограда пані Олександра і заснувала вище згадану студію, де передає своє дивовижне вміння та ремесло своїм учням, які вже зі своїми роботами неодноразово брали участь у багатьох виставках та конкурсах в області та за її межами.

Головним в своїй діяльності педагога Олександра Іванівна вважає виявлення та розвиток творчо обдарованих дітей, вдосконалення умінь та навичок з килимарства, малюнку та композиції. Велику увагу приділяє до вивчення народних джерел килимарської творчості, його традицій та привчає до цього своїх учнів. Її студія «Килимарство» стала базовою для навчання керівників гуртків з цього виду мистецтва та декоративно-ужиткового мистецтва позашкільних закладів в області. А у 2000 році Олександра Пренко розробила власну технологію виготовлення площинної килимної ляльки та отримала на це авторське свідоцтво.

Крім виставок в Україні Олександра Пранко брала участь у міжнародній виставці в місті Вітебськ (Білорусь) а також бере участь і в інших виставках та ярмарках. Крім того в 2001 році в Києві на семінарі, що проходив при музеї народного мистецтва імені Івана Гончара пані Олександра провела для її учасників майстер-клас з килимарства, що мав великий успіх та масу схвальних відгуків. З 2003 року Олександра Пранко разом з учнями створила виставку гобеленів та ляльок в рамках Всеукраїнської акції «Україна – дітям» до Дня захисту дітей та Фестивалю дитячої та юнацької творчості «Таланти твої, Україно».

Серед інших творчих здобутків майстрині Олександри Пранко участь з доповідями у науково-практичних конференціях, виставках та семінарах. В серпні минулого року в складі української делегації брала участь в Ягилонському фестивалі народної творчості в Любліні (Польщі). До успіхів Олександри Іванівни належить і цьогорічна персональна виставка в Самбірському історико-етнографічному тмузеї «Бойківщина» на Львівщині, що вразила галичан, які добре знаються на килимарстві та гобеленах, де було представлено більше 180 ляльок з усіх регіонів України.

А нині з виставкою робіт визнаної майстрині мають можливість ознайомитися і кіровоградські шанувальники декоративно-ужиткового мистецтва, яка проходить у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.

 Анатолій Авдєєв


Берегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарстваБерегиня народного килимарства
Категорія: Мої статті | Додав: rostik (01.10.2011)
Переглядів: 582 | Теги: Лицарі Росланда.Росичі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: