2016 год объявлен в Украине годом А.И. Куинджи — выдающегося живописца, педагога и мецената. Родился великий пейзажист и кудесник света в городе Мариуполе 175 лет тому назад в семье бедного грека-сапожника. Детство и юность Архипа прошли здесь же, и на протяжении всей своей жизни он не один раз приезжал в родные пенаты. Многие его пейзажи и этюды посвящены приазовской природе. Достаточно назвать «Чумацкий тракт в Мариуполе», «Красный закат», «Степь», «Рыбачья хижина на берегу Азовского моря», «Вид реки Кальчик в Екатеринославской губернии» и др.
Журнал «Музеї України» висунув кандидатом на здобуття обласної премії імені Олександра Осмьоркіна у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства в номінації “Мистецтвознавство та історія мистецтва”. Кандидат від журналу, а також Асоціації польських журналістів в Україні імені Кароля Шимановського протягом останніх десяти років підготував до друку в різних інтернет-виданнях України більше ста матеріалів, що популяризують образотворче мистецтво та музейну роботу на Кіровоградщині та широко висвітлював і пропагандував культурно-мистецьке життя області.
Красивим травневим днем, коли природа говорила з нами мовою цвіту бузкового, пішов у вічність Віталій Колесніченко, скромна і загалом непримітна людина, котра не любила пускати у свій внутрішній світ «чужих». Принаймні, так про нього говорять ті, хто працював з ним у «Кіровоградській правді». «Знаєш, - ділилася зі мною багаторічний співробітник «Кіровоградки» Тамара Колесникова, - про таких людей говорять образно: застібнутий на всі пуховиці. У нього не було відвертих друзів у редакції, з усіма поводився рівно і щиро. Але все приймав близько до серця, дуже ображався на критичні вислови про свою роботу. Ну, як всі художники!»
Сайт «Живописна Кіровоградщина» було створено 1 жовтня 2011 року. Автори проекту журналісти Анатолій Авдєєв, Віктор Тригуб та Олександр Сікорський. Однак через два роки, в середині 20013-го сайт зазнав хакерської атаки, і майже припинив свою роботу. Нині більша частина ушкоджених матеріалів відреставрована і сайт поновлює свою роботу.
Назву «Крок» носить виставка молодих художників львівської школи живопису. Двоє з шести виставкоців мають кіровоградське походження, а інші львівяни. Виставка є і сміливим кроком і свіжим подихом молодих митців. Один з керівників цієї поки що неформальної спілки «Alla prima» Вадим Канащук теж кіровоградець. В своєму рідному місті він вже мав три виставки, дві з яких були персональними.
28
сентября в галерее «Елисаветград» состоится открытие выставки живописи
«Лекарство от депрессии», на которой будет представлено более сорока
полотен украинских художников из частного собрания.
«Слово про художників…» від Броніслава Куманського
В рамках роботи
«Літературної вітальні» в Кіровоградському обласному художньому музеї
відбулася творча зустріч та презентація вже четвертої книги заслуженого
журналіста України, мистецтвознавця Броніслава Петровича Куманського «Десята муза Кіровоградщини».