Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Лицар ляльки

 У Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито персональну виставку Василя Макаровича Остапенка.  В її експозиції ескізи ляльок, ляльки та скульптура, макети декорацій, ескізи персонажів, костюмів та декорацій, афіші до спектаклів, а також станкові графічні та живописні твори художника.графіка, книжки оформлені талановитим художником.

Лицар ляльки Лицар ляльки Лицар ляльки Лицар ляльки

  Василь Остапенко народився 1937 року у с. Сазонівка Кіровоградського району. З 1959 по 1963 рік навчався в Одеському театрально-художньому училищі ім. М.Б. Грекова. Після закінчення училища отримав направлення на Північний Кавказ, де працював художником-постановником на Ставропольській крайовій студії телебачення м. П’ятигорська.
У 1967 році переїхав за запрошенням до м. Кіровограда працювати художником-постановником в обласній студії телебачення. З грудня 1970 року і до теперішнього часу – головний художник Кіровоградського обласного театру ляльок.
З 1974 року – член Національної спілки театральних діячів України, з 1984 – член центру Міжнародної асоціації діячів театрів ляльок УНІМА, з 1995 року – член Національної спілки художників України.
 Василь Остапенко – учасник багатьох виставок в Україні та за кордоном (Москва, Ташкент, Тбілісі, Прага). Твори Василя Макаровича знаходяться у фондах Державного музею театрального, музичного і кіномистецтва України, Центральному музеї УНІМА (м. Москва), Кіровоградських обласних художньому та краєзнавчому музеях, в Національному музеї Чехії у м. Прага. За високі творчі досягнення у 1980 році Василю Остапенку присвоєно звання «Заслужений працівник культури України». За період роботи у театрі ним створено понад 150 постановок в обласному театрі ляльок та різних театрах країн СНД.
Василь Остапенко – лауреат та учасник багатьох фестивалів. Був нагороджений дипломом Всесоюзного та республіканського конкурсів за сценографію до спектаклю «По щучому велінню» О. Тараховської (1973), дипломом Міністерства культури СРСР та премія за постановку вистави «Скажи своє ім’я, солдате» О.Вертинського (1977), дипломом Всесоюзного фестивалю болгарської драматургії за створення сценографії до вистави «Твоя зірочка» за п’єсою І. Острікова (1978), призом республіканського фестивалю у м. Одеса за оформлення вистави «Івасик – Телесик» К.Губенка (1979), дипломом І ступеня і премією Всесоюзного фестивалю румунської драматургії в СРСР за оформлення вистави «Сонячний промінчик» за твором О.Попеску (1981). Лише у 2008 році В. Остапенка нагороджено дипломом лауреат І Всеукраїнського фестивалю театрів ляльок «Лялькова веселка» у м. Запоріжжі за виставу «Про Хому та щуку» за мотивами п’єси М.Кропивницького «По щучому велінню», дипломом ІІ Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька» у м. Ужгороді за виставу «Про Хому та щуку», дипломом V Міні-фестивалю авторських вистав театрів ляльок «Лялькове рандеву у м. Чернігові» за виставу «Готель «У Мурзика» за п’єсою В. Ігнатьєва.
Виставка є своєрідним підсумком багаторічної праці Василя Остапенка. В експозиції представлені ляльки,  які художник мріє розмісти в майбутньому музеї ляльок в Кіровограді. Ніні стався ще чудовий збіг двох пятидесятиріч - театру ляльок та творчості митця. Талант якого здається безмежним. Нещодавно ВІасиль Макарови видав книжку власних дитячих віршів та мріє здіснити постановку "Лісової пісні за Лесею Українкою. Зараз здається, і це не перебільшення, що Кіровоградський театр ляльок- театр таланту одного художника. Багато що мінялося в театріЮ але майже завжди в ньому був Василь Макарович.
 

Анатолій Авдєєв

Читать полностью: http://h.ua/story/158749/#ixzz1swXK3Pt3
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (24.04.2012)
Переглядів: 751 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: