Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Ювілейна виставка Леонтія Орлика у Кіровограді

  В  Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки творів кіровоградського художника, члена Національної спілки художників України – Леонтія Орлика. Нещодавно  художнику виповнилось 75 років, і цією виставкою Леонтій Іванович презентує свій творчий шлях.

  Народився художник 31 липня 1936 року в  Кіровограді в робітничій сім’ї. Трудовий шлях розпочав гірничим майстром на руднику «Комінтерн», потім працював техніком-конструктором в інституті «Кривбаспроект», паралельно відвідував студію образотворчого мистецтва в  Кривому Розі, а згодом і у місті Кіровограді.
Та бажання займатися малюванням  і живописом професійно привело його до Московського заочного народного університету мистецтв ім.  Крупської, після закінчення якого почав працювати у художньо-виробничих майстернях міста Кіровограда.

  За роки наполегливої праці відчутно Леотій Орлик зростав, як митець і його  творчий потенціал поступово формувався естетично, віпрацьвувався власний творчий почерк. Леонтій Іванович належить до покоління творче зростання якого припало на 60-ті – 80-ті роки минулого ХХ століття. Він активно включався у творче життя: починав працювати на пленерах, у творчих відрядженнях. Виїздив в Крим, Західну Україну, на будівництво залізниці Долинська – Помічна, працював в районах області, де писав, як було модним, за за вданням партії портрети трударів-колгоспників,  простих робітників.

  Його твори об’єднує потужна тяга до постійного творчого  пошуку та  краси і гармонії в природі та людині. Художник  належить до реалістичного напрямку в мистецтві. Переважна більшість полотен в експозиції  та й загалом у творчому доробку митця – це пейзажі, портрети, натюрморти. Він відтворює час, в якому живе і діє, звертається до образів  своїх сучасників, і в свої творах ніби зупиняє час. Нині споглядати ту радянську дійсність можна лише з робіт художників та фотомайстрів, що викликає у глядачів певну ностальгію за минулим, роками молодості та дитинства.

  Реалізм портретів Леонтія Орлика має глибоке національне коріння та дуже  точну психологічну характеристику простої людини, невибагливої в побуті, але мудрої і неповторної з огляду на вічні цінності життя.  А природа відтворена  у пейзажах  Орлика теж якась проста, незбагненно загадкова і вічна,  та така на яку дивишся щоденно, але індивідуально неповторно зафіксована  саме баченням митця виблискує непомітними для інших гранями своєї мудрої чарівності.  І тому  намагання збагнути природу, проникнути в її таємниці притаманне  його чарівним пейзажам.  Леонтій Іванович  Орлик учасник численних Всеукраїнських осінніх виставок, республіканських: «Мальовнича Україна», «Завжди на чеку», на яких виставлялись його картини за різною тематикою. Переважна більшість з них експонується і на цій виставці: «Осінній вечір», «Осінь у Високих-Байраках», «Суботці», «Літо», «Цвіте терен», «Ранок на морі», «Гранітний кар’єр», «Техогляд» та інші.  Персональна виставка «Мистецький світ Леонтія Орлика» - це ще одна можливість побачити щиру і ліричну, відкриту творчу особистість, можливість долучитися до реалістичного мистецтва , вдихнути свіже повітря природи рідного краю. До мистецького зібрання обласного художнього музею входить і колекція робіт Л.Орлика, яка значно поповнилась: на відкритті виставки, коли  художник передав у дар до фондового зібрання музею понад 20 своїх робіт.


Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (02.10.2011)
Переглядів: 582 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: