Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Вчитель математики за фахом і художник за покликом душі

Явтушенко Микола Федорович народився в 1959 році. У 1981 році закінчив фізико-математичний факультет Кіровоградського педагогічного інституту ім. О.С.Пушкіна. Працював в загальноосвітній школі вчителем фізики, математики та малювання в Казарнянській загальноосвітній школі Знам'янського району Кіровоградської області.

   Малюванням захопився ще в дитинстві. В студентські роки познайомився з кіровоградським художником-монументалістом, нині членом Національної Спілки художників України, Анатолієм Пунгіним. Це знайомство мало безпосередній вплив на М.Явтушенка, на його подальше заняття образотворчим мистецтвом.
   У 1984-1991 роках навчався в Московському заочному народному університеті мистецтв на відділенні живопису і графіки. З 1987 року активний учасник міських, обласних та всеукраїнських виставок самодіяльного образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
   В 2000 році в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулася перша персональна виставка М.Явтушенка, яка фактично дала йому путівку в мистецьке життя. Він бере участь у Всеукраїнському фестивалі майстрів мистецтв та народної творчості "Легенди скіфських степів", присвяченому 10-річчю Незалежності України в Києві (2001 р.), першій виставці обласного творчого об'єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та самодіяльних художників "Дивосвіт" (2007 р.), обласній виставці "Чарівний світ мистецтва" (2008р.), виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Калиновий розмай" в рамках проведення ХІХ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів" (2010 р.), презентує нові персоналії в 2005 році в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї та Світловодському міському краєзнавчому музеї. Нагороджений численними подяками, грамотами, в т.ч. Дипломом Міністерства культури і туризму України. Про творчість М.Явтушенка публікуються статті в місцевій періодичній пресі та журналах .
   Нинішня персональна виставка художника-аматора Миколи Явтушенка представляє живописні, графічні та скульптурні доробки митця останніх років.   Улюбленими мистецькими жанрами М.Явтушенка є пейзаж і натюрморт. В його пейзажах знаходять відображення не лише зовнішні ознаки мотивів природи рідного краю, але й особисті душевні переживання митця. Натюрмортні композиції вирізняються простотою і увагою до деталі, написані з великою любов'ю вони приваблюють своєю наївністю, великим бажанням художника через предмет передати власне розуміння природи життя.
   Органічним продовженням живописних пошуків стало і захоплення М.Явтушенка скульптурою, зокрема керамікою. Так, перші керамічні твори художника "Персонажі слов'янської міфології" представляли світ дохристиянських вірувань наших пращурів, нині в експозиції представлена нова серія скульптур, яка мовою пластики вдало відтворює гротескні образи літературних персонажів творів Івана Карпенка-Карого.
   Вперше на виставці презентовано серію графічних робіт М.Явтушенка. Це своєрідні інтерпретації на тему досліджень з питання симетрії видатного німецького математика і філософа ХХ ст. Германа Вейля, який систематизував відомі від часів Стародавнього Єгипту схеми симетрії у 17 видів, надавши їм математичних значень. "Симетрія є ідея, з допомогою якої людина століттями намагалася пояснити і створити порядок, красу і досконалість". Саме ці слова Г.Вейля спровував в своїх графічних розробках художніми образами відтворити М.Явтушенко, який вважає, що геометрія, а симетрія є одним з розділів цієї математичної науки, не лише має практичне застосування, а й володіє внутрішньою красою і гармонією, недаремно ж геометрію здавна відносили до семи вільних мистецтв поряд з граматикою, риторикою, діалектикою, арифметикою, астрономією та музикою.
   Вчитель математики за фахом і художник за покликом душі Микола Явтушенко в своїх мистецьких творах намагається зрозуміти сутність природи, розкриваючи перед нами, глядачами, істину життя.

Андрій Надєждін


Категорія: Мої статті | Додав: rostik (03.10.2011)
Переглядів: 981 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: