Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Арнаутов Віктор Михайлович

АРНАУТОВ ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ (VICTOR ARNAUTOFF) Народився у 1896р. у с. Успенівка, Запоріжської обл. - помер 1979р. у Ленінграді) – лідер модерністів Каліфорнії, живописець, літограф і скульптор . Заслужений професор США і викладач Стенфордського університету. З кінця 1930-х Голова Ради художників Асоціації мистецтв (США, Стенфорд). Голова Російсько-американського товариства по наданню допомоги Червоній армії (1941-1945). В 1950-х роках входив у группу Graphic Workshop в Сан-Франциско, яка об’єднувала художників лівих поглядів.
Навчався у Єлисаветградському кавалерійському училищі (нині Кіровоград). Юність провів у Маріуполі, де у 1910-і роки отримав перші навики малювання у В.П. Тарасова. Закінчив Олександрівську гімназію. Участник громадянської війни. Нагороджений Орденом Святого Георгія. Прапорщик 1-й стрілецької дивізії ВСЮР (укр. ЗСПР), генерал-майора Дроздовського. Після розгрому якої у 1920 р. емігрував у Харбін (Китай) де зустрів свою першу дружину. У 1922-1925 учився в студії «Лотос» (Харбін). У 1925 р. прибув до Сан-Франциско ( США), жив у бідності. Згодом вступив у Каліфорнійську художню школу витончених мистецтв.
У 1929-1931 р. навчався у Мехіко у найвідомішого американського художника фрескового живопису Д. Рівери, а потім працював з ним. Пізніше оселився у Сан-Франціско, оформляв станції метро а потім створив фрески у стилі соціального реалізму в міській башті Coit Tower, яку навіть тимчасово закрили, оскільки у розписах побачили пропаганду ідей соціалізму. На початку 1930-х років викладав у Каліфорнійській школі образотворчих мистецтв (California School of Fine Arts), а потім з 1936 до 1963 р. у Стенфордському університеті.

У 1938 р. під час Великої Депресії створив мозаїчні панно для Департаменту сільського господарства і будівлі пошти в місті Лінден. , штат Техас. У 1940 р. літографія «Останній урожай» зайняла 1-е місце на Міжнародному конкурсі «Золоті Ворота» . Виконав кілька фресок для Рота у місті Пало-Альто. Розписав каплицю в президії і бібліотеки в Сан-Франциско Брав участь у міжнародних виставках в Нью-Йорку і Сан-Франциско. Після смерті дружини у 1961 р. і повернувся у Жданов (нині Маріуполь, Україна), прийняв радянське громадянство і працював художником-монументалістом. З 1964 р.- член Спілки художников СРСР. Оформив фасад СШ № 54 і аеровокзал «Маріуполь» і памятник жертвам фашизма (1967).Серед багатьох творів створив унікальне велике мозаїчне панно «Від скіфів до космосу на фасаді Будинку зв’язку» (нині осипається і може бути втраченим). З 1974 р. жив у Ленинграді. В останні роки життя писав картини політичного змісту. Похований у Маріуполі. Картини автора зберігаються у збірках музеїв Маріуполя, Волгограда, Києва та приватних колекціях М. Хрущова, Г. Тітова, А. Моісеєва, М. Ростроповича. Мистецтвознавчі дослідження про життя і творчість В. Арнаутова в Україні відсутні. Творчий спадок не оцінений. У Кіровоградському обласному художньому музеї його картин немає.http://vypuskniki-kmk.at.ua/publ/vidatni_vipuskniki_realnogo_uchilishha/arnautov_v_m/arnautov_viktor_mikhajlovich/20-1-0-27
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (14.02.2012)
Переглядів: 734 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: