Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Чарівний світ полотен Василя Коркішка

  В Кіровограді, в галереї «Єлисаветград» відкрилася персональна виставка дніпропетровського художника Василя Коркішка.  Мистецтвознавці, журналісти та глядачі, що зібралися на відкриття  тепло вітали автора картин, які стали  приємним відкриттям для шанувальників живопису. Кілька десятків робіт митця просто зачарували присутніх, які ознайомившись з експозицією, на дивину для міста майже в більшості виказвали захоплення та рушили брати автографи у художника  та фотографуватися з ним на память.

  Василь Анатолійович Коркішко  народився в селі Кунцеве Полтавської області, але вже багато років мешкає у Дніпропетровську. Після Харківського художнього училища 1985-го він закінчив Харківський художньо-промисловий інститут.  А 5 років по тому, після участі в республіканських і всесоюзних виставках в Харкові, Києві Москві, Коркишко став членом Національної Спілки художників України.

З середини 1990-х він брав участь в численних всеукраїнських і міжнародних проектах і експозиціях, у тому числі неодноразово виставлявся в містах Хорватії, якою подорожував та переносив її куточки у свої  пейзажні полотна. При всій уявній простоті, легкості прочитання живопис Коркішка сповнений знання і вміння, і певною міро в окремих роботах глибокого символізму, про який він розповідав при відкритті своєї персональної виставки.  В його роботах багато  поваги до традиції реалістичної української художньої школи і, разом з тим, він глибоко особистісний… Природність, стилістична єдність, «легкість доторку» пензля – багато у чому саме ці якості визначають чарівність творів художника.  Хтось іноді називає його роботи «салонними», але здається то все від лукавого та в певному сенсі можливо і від зазlрощів.  Поєднання своєрідної, притаманної  його роботам задушевності й музичної гармонії з композиційною завершеністю перетворює ці зображення у  цікаві картинні образи. В його пейзажах  з особливою наочністю проявляється любов художника до природи, до краси й багатоманітності її форм і кольорового багатства.

  Паралельно із живописом Василь Коркішко віддає данину своїй пристрасті до малюнка, який для нього – безпосередній виразник роздумів про життя, емоційного доторку до нього. Його графіка камерна,  впадає в око деталями та навіяними роздуами автора, вимагає психологічної «зупинки», проникнення вдумливого й глибокого осмислення. Теплота його робіт незримо і уявно передаєтья і глядачам, які часом  зачаровано здійснюють обхід експозиції у два-три кола. Переглянувши подібну виставку, з часом виникає тяга повернутися  туди знову, і ще раз уважно вдивитася в куточки чарівного живописного простору, кинути оком на витончені натюрморти та пройнятися настроєм полотен.


  Василю Коркішку іноді намагаються  дорікнути за надмірну естетизацію художніх образів, але він вважає, що «витончене мистецтво має бути витонченим». І у цьому з ним важко не погодитися», - так описує творчість Василя Анатолійовича мистецтвознавець Людмила Тверська. Про витонченість робіт митця може навіть свідчити такий випадок, що двоє відвідувачів виставки уважно вдивляючись у одну з робіт художника, де були зображені банкноти, озираючись навколо дотиком перевірили чи часом не вклеєні вони в художнє полотно, а потім с посмішкою зазначили, що «світ втрачає  талановитого фальшивомонетника». Роботи Василя Коркішка зберігаються в Українському фонді культури, в приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині,  Бельгії , Нідерландах, Італії, Австралії, Кіпру, Хорватії, США. Нині його роботи вперше завітали до Кіровограда та створили мисгецьке свято, за яке кіровоградці йому дуже вдячні.


Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.10.2011)
Переглядів: 671 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: