Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Cвіт задивування від Наталії Федоренко
В Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття ювілейної виставки «Світ задивування…» члена Національної спілки художників України, заслуженої художниці України Наталії  Федоренко .


  Художниця працює в галузі монументально-декоративного текстилю – у техніці гобелену та батіку. Основна тематика її творів – стан природи, осмислення та відображення процесів, які сьогодні відбуваються у навколишньому середовищі та фантастичні філософські образи. Космологічні мотиви займають домінуюче місце у творах художниці. В ілюзорному просторі, створеному нею, постають фантастичні зоряні світи, але усе це не відірвано невидими нітями пов’язане з земним оточенням. Підкреслена динаміка руху, несподівані тональні контрасти, вишуканий калейдоскоп кольорів  та напівтонів породжують широку гаму асоціацій. Творчість Наталії Федоренко є символічною та асоціативною та створює неповторний світ уявного буття.
 
Художниці властивий об’ємний погляд на навколишній світ,  який вона бачить   в єдиному цілому, не вириваючи із нього жодної деталі, не вилучаючи жодного настрою чи поруху думки та уяви. Художниця бачить речі не розрізненими предметами,  а взаємопроникаючими нюансами буття. У безмежному просторі й єдності з ним живе у цих творах  і людина. Умовними засобами вона намагається показати причетність людини до Всесвіту, її високе призначення носія добра, необмежені можливості і рух, як форму її буття. Вираженню цієї ідеї допомагає і геометричний орнамент, його багата символіка і продумана ритмічна структура творів.      


  Представлений на виставці творчий доробок майстрині  несе ознаку самобутнього таланту й цікавої  оригінальної творчої манери. В експозиції представлено 30 робіт в техніці гарячого та холодного батику, в яких використано новітні технічні методи і прийоми, з вражаючими філософсько-ліричними назвами – «Елегія степових зоряниць», «В обіймах золотої мли», «Горять світи, біжать світи музичною рікою» та ін. Доповнюють виставку друковані матеріали, які висвітлюють творчий шлях художниці, грамоти, диплом та фотографії.
  Мистецьке кредо художниці звучить так: «Своїм мистецтвом облагороджувати душі людей, пробуджувати в них почуття радості». Фантастичні твори Наталії Федоренко – це світ задивування, породжений буттям, уявою, що таїть у своїй символіці Космос і глибокий смисл  буття. Їі роботи нагадують присутнім в залів про щастя і добро, роблять  серця чистішими,  вселяють в них радість, нагадують про те, що добро і справедливість перемагають зло і несправедливість світу  не тільки в мистецтві, але й у житті, яке нас щоденно оточує.


  Мадруючи залом вистаки, неможливо полишити світ зачарування та розлучитися з дивами.  В цьому уявному світі довгі роки живе майстриня, і не одна а разом своїм чоловіком Анатолієм Дворським, який, на жаль, нещодавно трагічно загинув, але він завжди поруч, про що сказала під час відкриття виставки ювілярка. До залу задивування прийшли численні шанувальники творчості учні колеги-викладачі та місцеві художники. Під час відкриття ювілейної виставки Наталія Петрівна Федоренко, яка, на жаль  всього друга персональна  в Кіровограді  передала до фондів Кіровоградського обласного художнього музею одну з найкращих своїх робіт «На перехресті почуттів» (2006).


Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (25.02.2012)
Переглядів: 717 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: