Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Феєрія жанрів, кольорів та фантазії

 Відкриття виставки творів члена Національної спілки художників України художниці Наталії Пухінди, Івана Турецького, Ольги Турецької, Лук’яна Турецького та Вікторії Пухінди відбулося днями в Кіровоградському обласному художньому музеї.

 Це спільна родинна виставка, що представляє творчість двох поколінь. На ній презентовані роботи подружжя Наталії Пухінди і Івана Турецького, а також їхніх дітей – доньки Ольги та сина Лук’яна, роботи двоюрідної сестри Наталії Миколаївни – Вікторії Пухінди. До уваги відвідувачів пропонується широкий спектр мистецької творчості родини: живопис, графіка, фотографія, прикладне мистецтво та предмети декору.




 Представлений на виставці творчий доробок (понад 60 робіт) родини різноплановий, із різнобічним творчим інтересом, відкриває одну із сторінок неповторного, своєрідного світу мистецтва. Заповнення зали слід розглядати не стільки, як дію натхнення, а як синтез творчої енергії та системи завдань і вимог, що надають цій енергії форму.

Художниці доступні для вислову майже всі основні жанри малярства – портрет, краєвид (вельми часто поєднаний з натюрмортом) та натюрморт у його рафінованому вигляді. Портретний живопис у доробку художниці займає вельми скромне місце, але тільки через те, що вона береться портретувати лише добре відомих їй людей. А процес вивчення натури дуже часто розтягується на роки. Тим не менше, портрети виконані художницею дають вичерпну характеристику людей на них представлених – їх смаки, спосіб побутування, устремління. Н. Пухінда вважає натюрморт найбільш вдячною формою освідчення у любові до чуттєвої матеріальної краси світу. Натюрморт – пейзаж – портрет для художниці не засіб класифікації світу по поличках жанрів, а спосіб передати свій погляд на нього, як єдину субстанцію що існує за спільними законами гармонії.

 Наталія Пухінда народилась 23 січня 1955 року в Кіровограді. Навчалась у Кіровоградській художній школі.  Подальший життєвий шлях митця привів її до  Одеси, де в 1975 році вона закінчила Державне художнє училище ім. М. Грекова,  а потім до Львова, де навчалась у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (1983р.), де зараз і мешкає уся її родина.  Наша землячка  працює в галузі станкового та монументального живопису, графіці. Її твори знаходяться в приватних колекціях України та за кордоном. Це перша персональна виставка творів Наталії Миколаївни та її родини в Кіровограді. А у місті Лева , де мешкає родина свій  мистецький доробок здебільшого експонує у власній гаререї «Лукас».




Іван Турецький народився 17 серпня 1956 року в Красноярську, член Національної спілки художників України. Освіту отримав у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша та Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. Працює в галузі живопису, графіки та геральдики. Багато з його творів стали набутком приватних зібрань в Україні та за кордоном. Герби міст та сіл розроблені художником в співавторстві з Андрієм Гречилом відомі багатьом геральдистом та є прикладом історичності та вдало обраних образів. А ще Іван Турецький був авторм кількох перших поштових марок незалежної України.

Лук’ян Турецький – народився 10 травня 1979 р. у Львові. Навчався у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, потім у Львівській Національній академії мистецтв на кафедрі графічного дизайну. Захоплюється фотографією. Працює дизайнером-графіком у власній студії "2D Studio”. Його світлини-спостереження за старим містом та  підгледені сюжети не залишають байдужими тих хто їх споглядає.

Ольга Турецька – народилась 14 лютого 1984 року у Львові, навчалась у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша (1999-2003рр.). У 2009 році з відзнакою закінчила Львівську Національну Академію мистецтв за спеціальністю – художнє скло. Твори Ольги представлялись на багатьох персональних, всеукраїнських та міжнародних виставках. Працює в галузі прикладного мистецтва та живопису. Її твори експоновані на виставці це чарівні казкові звірі і птахи, та інші скляні дива.

Вікторія Пухінда народилась 7 жовтня 1971 року в Кіровограді. Після закінчення Кіровоградської загальноосвітньої школи № 5 з 1989 по 1994 р. навчалась у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. Її викладачами з фаху кераміки були визначні львівські митці Т. Драган та Т. Левків. Вікторія працює з малими скульптурними формами, для неї також близька тема анімалістики. Працює викладачем у Кіровоградському обласному дитячо-юнацькому центрі.

 Наталія Плахінда приймала участь у більше ніж 70 виставках в Україні та за її межами. Серед них: 4-та Міжнародна'виставка мініатюрного мистецтва (Торонто. Канада.1986); Міжнародна виставка екслібрісу "Ерос"(Сіт-Ніклас. Бельгія. 1990); Виставка екслібрісу "Франціск Скорина-500"( Мінськ.1991); Інтернаціональне бієналі мініатюрного живопису. (Горний Міланович. Югославія.1996, 1998,2000); Художники зі Львова. (Фрайбург. Німеччина.1996,1997); ЄвроАрт(Женева. Швейцарія.1997,1998); Сакральне мистецтво України( Лілінфельд, Австрія.2000); Галереї "Вспагі сіігесіе" ( Барселона. Іспанія, 2003); Персональна виставка. Салон Рогзспе(Відень, Австрія.2001) та інших.

 Неординарна виставка викликала вликий інтерес у земляків художниці. Мистецькі родини та династії для Кіровограда явище не виняткове, але кожного разу це зустріч з новим дивом. Мадруючи залом серед тих див ніби заряджаєшся натхненням митців та залишаєш виставку вже трохи іншою людиною.


Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.10.2011)
Переглядів: 874 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: