Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Фронтовий живопис в Кропивницькому

 

В  Кропивницькому обласному художньому музеї відкрито виставку робіт білоруських та українських художників під назвою «Білоруси з Україною в серці». Це спільний проект українських та білоруських художників. Його присвячено військовим подіям на сході України та пам’яті про добровольців тактичної групи «Білорусь», котрі влітку минулого року віддали свої життя за цілісність нашої держави: Віталія Тіліженка та Алеся Черкашина.
На виставці представлені творчі роботи митців Білоруської Спілки Художників: Генадзя Драздова, Алеся Суша, Алеся Циркунова, Алеся Пушкіна, Андруся Такіндана та українського художника Тараса Носара, які працювали над картинами в зоні АТО в листопаді 2015 року в околицях Донецького аеропорту, поблизу сіл Піски, Новогродівка і міста Волновахи, і на власні очі бачили дійсність жахливої війни. Серед робіт митців портрети, пейзажі, сюжетні картини, герої яких звичайні бійці добровольчих батальйонів.


Виставка доповнена інсталяцією, яка створена із речей, знайдених в зруйнованій будівлі середньої школи селища Піски Донецької області. Вражає вціліла , але понівечена війною бандура та  «фронтові натюрморти».
Натхненні героїчною боротьбою українських воїнів-захисників та своїх співвітчизників з тактичної групи «Білорусь» у складі Українського добровольчого корпусу митці художнього об’єднання «Пагоня» разом з українським художником з окупованого Донецька Тарасом Носарем приїхали в зону проведення АТО. Вони працювали на самій передовій у бойових умовах – в касках, бронежилетах, ховаючись від обстрілів в бліндажах, стійко переносячи тяготи війни та фронтового життя.

На відкритті  в Кропивницькому обласному художньому музеї була присутня голова Благодійного фонду «Волошка» Анжела Душаєва та один зі співавторів проекту український художник Тарас Носар, який презентував  власні роботи та своїх білоруських друзів, які брали участь у фронтовому пленері.

В роботах живописців передана атмосфера фронтової напруги. Зі слів Тараса Носаря, в місцях де побували митці ніби все вже трапилося, а війна торкнулася всього, від будинків до кожної травинки. «На Донбасі тебе не покидає враження, що там нічого не відбувається, що вже давно все відбулося… Полотна, що демонструються тут – це не просто частина мого життя, це кров, біль і страждання», – зазначив Тарас Носар.

Він розповів присутнім нга відкритті про свої знахідки на руїнах Будинку культури у Пісках: вишиванку, дитячі балетки, бандуру. Все це тепер на його полотнах із циклу «Українсько-російська війна 2014-? р».

Безпосередній ініціатор виставки в Кропивницькому журналістка  і громадська діячка Світлана Орел вважає, що ця мистецька експозиція має, як пружина вистрілити в серце кожного, хто її побачить. Так і в її серце той постріл відбувся в Чаплинці, де вона її побачила вперше.

Ця виставка побувала і в Мінську, але була закрита через півгодини після відкриття за наказом білоруських властей, і знайшла свій притулок  лише в Посольстві України в Республіці Білорусь. Жахлива правда про війну на сході України приховується від простих білорусів, а тих хто захищає українську землю переслідують.

На відкритті цієї неординарної виставки були присутні секретар Кропивницької міської ради Сергій Бойко, голова Товариства відродження Української нації Анатолій Авдєєв, один з керівників обласного Правого сектора Дмитро Яковенко, ініціатор надання місту імені Марка Кропивницького художник Ігор Смичек та інші  представники громадськості Кропивницького.

Перед цим виставка експонувалася в Дніпрі, звідки її допоміг транспортувати депутат міської ради з фракції «Батьківщини» Дмитро Терзов. А до цього виставкова експозиція вже побувала крім Мінська  та Києва  в Чаплинці на Херсонщині та Запоріжжі.     Подорожуючи Україною та Білоруссю експозиція поповнилася портретом ініціатора проекту Віталія Тіліженка роботи запоріжської художниці Еріки Равіч та роботами Алексєя Марачкіна «Мати Божа Небесної сотні» та Владіміра Анішчінка «Село Піски. Донбас.» і портретом «Алесь Черкашин».

Запрошені на відкриття виставки мали змогу бачити і фронтові світлини та переглянути фільм  «Білоруси з Україною в серці» режисера та оператора Антося Цялєжнікава.

За десять днів життя з новою назвою у місті відкрилася вже друга художня виставка, ніби підтверджуючи, що Кропивницький столиця мистецтв.

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (25.07.2016)
Переглядів: 684 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: