Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

«Графічні світи Фелікса Полонського»

Виставка творів члена Національної Спілки художників України Фелікса Полонського «Графічні світи Фелікса Полонського» із серії «В майстерні художника» відкрилася в художньо-меморіальному музеї О.О. Осьмьоркіна. Мистецький проект серії художніх виставок «В майстерні художника» має на меті популяризувати творчості кіровоградських художників та передбачає  серію персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців. А в них  ділитися їх роздумами про образотворче мистецтво та власну майстерню, репродукціями творів, які яскраво відображають творчі пошуки.

«Графічні світи Фелікса Полонського»

  На нинішній виставці експонується понад сімдесят графічних творів, написаних художником в різні роки, починаючи від другої половини 1960-х і до сьогодення.

  «Вся моя творчість починалася саме з графіки, якою я захопився ще в училищі» – зізнається Ф.М.Полонський. Доробки митця, виконані в різноманітних графічних техніках – олівець, туш, перо, сграфіто, акварель і гуаш, а також ліногравюри, вражають професійністю виконання та тематичною змістовністю.

  Чимало творів присвячено історії Української держави. Це такі твори, як «Коліївщина», «Варта», «Кобзар», «Енеїда». Привертають увагу і графічні композиції із серій «Шахи», «Казки» та «Українська народна пісня».

  Плідно працює Фелікс Михайлович і в галузі книжкової графіки, на виставці представлено ілюстрації до оповідання кіровоградської письменниці О.Полєвіної «Весела Мері виходить заміж» та повісті О.Гріна « Червоні вітрила».

 Ця виставка є своєрідним новим відкриттям художника, бо окремо його графіка ніколи не експонувалася. Нова грань його творчості сяє особливо, і це підкреслює саме ця виставка митця.

 

   Полонський Фелікс Михайлович член Національної Спілки художників України (1994). Лауреат обласної премії імені Юрія Яновського (1970) і обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція» (2007). Учасник багатьох  обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок – «Виставка творів кіровоградських художників в Толбухіно, Болгарія» (1978), «Мальовнича Україна» (1991-2005), «50-річчя трагедії Бабиного Яру» (1991), «Голодомор 33» (1993), «Спорт в образотворчому мистецтві» (1998), «60-річчя Спілки художників України» (1998), «Осінній салон» (1993, 1994, 2000), «70-річчя Спілки художників України» (2008), «Барвиста Україна» (2013). Персональні виставки: в Кіровограді – художньому салоні (1993, 1999), обласному художньому музеї (2002, 2004, 2006, 2011), художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна (2014) та за кордоном – в Вупперталі, Німеччина (1999).

   Твори  митця зберігаються в Дирекції виставок Міністерства культури України, Кіровоградському обласному художньому музеї, художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна, приватних українських та зарубіжних колекціях.

   Кіровоградці  та гості міста мають шанс поринути у світ вишуканої графіки, отримати задоволення та поринути у роздуми про прекрасне і вічне.

 

 Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (31.08.2015)
Переглядів: 576 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: