Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Небо у варениках

  В Кіровограді в приміщенні Обласної  універсально-наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського  у відділі мистецтв на день Святого Андрія відкрилася виставка творів Андрія Ліпатова «На Святого Андрія».  В експозиції виставки близько чотирьох десятків творів митця, на жаль, якого не стало близько двох років тому.

 Своє життя Андрій, що за фахом був інженером, прожив яскраво,  в зрілому віці змінивши свій основний рід занять, і перейшовши з завзятого аматора у справжні професіонали. Стиль його живопису відносять до наївного мистецтва, але в ньому на додаток багато непідробного гумору та фантазії. За трохи більше ніж 20 років Андрій Ліпатов створив сотні робіт, переважна частина яких зберігається в музеях та переважно приватних колекціях не лише Кіровограда та України, але і в Росії Франції, Словаччини та інших країн.

 Помітною гранню його творчості стало оспівування «романтичної історії свого міста».  Хоча родом Андрій був етнічним росіянином  з підмосковного Подольська, але Україну, як другу свою батьківщину та омріяний ним «старий Єлисаветград», який українці звали просто Лісавет (а ще була і офіційна назва міста часів УНР – Єлизавет) в який він був нестямно закоханим. Нині  ці майже лубочні твори продовжують своє життя у художніх листівках книжках,  мистецьких альбомах.

   На відкритті виставки друзі та шанувальники творчості Андрія ностальгічно згадували «каким он парнем был». А в житті він теж був людиною надзвичайно світлою, доброю і шляхетною, яка сонячно світилася гумором, оптимізмом, добротою до всього  і до всіх хто був поруч і навколо. Майже завжди посміхався, а писав свої роботи неодмінно  у темряві при світлі настільної лампи, ніби переносячи світло своєї творчості у той відрізок доби коли повинні і можуть панувати темні сили. Сум від втрати Андрія компенсувався світлом його неперевершених робіт, що  за словами  поетеси Антоніни Корінь поєднали  «вареники в небі і трамвай", який нині, на жаль, зберігся лише в пам’яті, старих світлинах та творах Андрія Ліпатова.  Один з його друзів навіть зазначив, що Андрій «ходив лише світлою стороною вулиці», і мабуть саме від того став таким митцем і такою щирою  і доброю людиною.

 Експозиція  виставки «На Святого Андрія»  зачаровує, і ніби переносить глядача в чарівне казкове царство  від свята створеного Андрієм Ліпатовим, яке він залишив нам у спадок.  А ще окрім казково-жартівливих міських краєвидів в його роботах багато побутового гумору, краєвидів околиць та навіть не лише героїв його фантазій, але і  портретів тих хто був поруч з ним. Можливо саме тому значна частина творів митця в експозиції репрезентує приватні колекції  і  побачена глядачами вперше, завдяки волі їх власників. Ніби доброта самого Андрія Ліпатова через них подарувала чудові миті споглядання відвідувачам виставки. Крім картин є два стенди з роботами  Андрія в альбомах на кераміці, книжках та листівках. Серед незвичних мистецьких витворів на виставці експонується контрабас розписаний Андрієм Ліпатовим.


Анатолій Авдєєв


Читать полностью: http://h.ua/story/346339/#ixzz1h3QSoooz
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (20.12.2011)
Переглядів: 720 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: