Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Нова зустріч з Анатолієм Янєвим

  В Кіровоградському обласному художньому музеї  великий інтерес відвідувачів викликала виставка художніх творів члена Національного союзу художників України Анатолія Микитовича Янева до 65-ліття з дня народження. Це вже друга персональна виставка Анатолія Микитовича в стінах  цього музею.

 

  Анатолій Микитович Янєв народився 15 грудня 1945 р. в  селі Мітрофанівці Новгородківського району Кіровоградської області. У 1974 році закінчив живописний факультет Київського художнього інституту (нині Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури). Навчання закінчив в майстерні академіків В. Шаталіна і Т. Голембієвськой.
 

З 1974 по 1994 рік Анатолій Янєв працював художником-живописцем кіровоградських художньо-виробничих майстерень Художнього фонду України. З 1978 року бере участь в республіканських і зарубіжних художніх виставках. У 1989 році прийнятий в Національний союз художників України. У 1994-1996 рр. викладав в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Владимира Вінніченко, в 1996-1999 рр. - в Кіровоградській міській дитячій художній школі імені Олександра Осмеркина.


Анатолій Микитович  Янєв - лауреат Кіровоградської  обласної премії в галузі образотворчого мистецтва імені  Олександра Осмьоркіна в номінації «Національна традиція» (2005 р.).  На сьогодні він один з ведучих художників-реалістів на Кіровоградщині. Живописні роботи Янєва відзначаються яскравістю та гармонією барв. Побутовий живопис від Янєва  на перший погляд простий  та який динамічний і щемкий.

Художник плідно працює в техніці станкового живопису, жанрах портрета, натюрморта, тематичної картини. Одним з провідних жанрів в творчості А. Янева є пейзаж. На виставці представлені роботи, створені під час поїздки в  Судак: «Ранок» (2010), «Хмарно» (2010), «Бурхливо» (2010), «Судак вранці» (2010), «Чорне море» (2010), «Морський вид» (2010), «Море» (2010), «Судак. Молоді клени »(2010).
У експозиції представлені і жанрові роботи «Гра в шахи» (2009), «Молодший брат» (2008), «За столом» (2010), «В маминому парику» (2010).

 Звичайний, нічим непримітний мотив в творах художника знаходить неповторне нове звучання. Саме такими є пейзажі, на яких зображені околиці  Кіровограда «Озерна балка» (2010), «В кар'єрі» (2009), «Кіровоград» (2008).

Життєве кредо художника: «Немає сенсу в тому щоб на полотні буквально відтворювати натуру, оскільки мета мистецтва - вираз щирих відчуттів і непідроблених емоцій». За роки знайомства та спілкування з митцем виробляється якесь інтуітивне відчуття на впізнання його робівт сере сотен інших, бо в них впізнається знайимий погляд митця на навколишній світ.
Людина щира в творчості і в житті, він зосереджений прихильник природи, учнем якої себе відчуває, і з якою  ніби постіно веде  діалог. Твори художника-земляка зберігаються в музеях Кіровограда та інших міст України, багатьох приватних колекціях України, Польщі, США, Чехії, Німеччини.
У експозиції представлено близько 40 живописних робіт з власної колекції - творчість художника за останні три роки. У вітрині представлені грамоти і подяки, фотографії з сімейного архіву Яневіх, що доповнюють враження від виставки.


Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.10.2011)
Переглядів: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: