Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Петро Колодєєв. Пост-скриптум.

  В  Кіровоградському  обласному  художньому музеї  відбулося відкриття виставки «Палітра кольорового життя» приуроченої пам’яті художника – земляка  Петра Колодєєва. На жаль, ця виставка  для художника, якого вже немає серед нас, перша.

   Петро Анатолійович Колодєєв народився в 1962 році в селі Злинці Маловисківського району Кіровоградської області в сім’ї колгоспників. Свої здібності проявив ще в школі, дивуючи вчителів та однокласників. Малював казкових героїв, баталії минулих війн та природу. А потім, з відзнакою, закінчив курси  художників – оформлювачів в м. Кіровограді, де його першим педагогом був Ісаак Перкіс. Після успішного закінчення продовжив навчання  в  Одеському художньому училищі імені М. Б.Грекова. хоча і вступив до нього з третьої спроби.


  У залі  вистаки представлено понад 70 робіт, що раніше знаходилися у друзів та родичів художника по всій Кіровоградщині. Та, як запевняють організатори виставки, – письменник і журналіст Роман Любарський, письменник і односельчанин Микола Голованов та брат художника Михайло Колодєєв, - безліч полотен знаходяться зараз в Одесі та Вінниці, Росії Білорусії, Німеччині та Бельгії, куди їздив Петро Колодєєв на заробітки.


   Радісні акорди живого, сонячного, теплого кольору і зараз звучать  у філософських роботах, пейзажах і натюрмортах, в релігійній тематиці Петра Колодєєва. Основна тема його творів – любов до Бога, до рідного краю. Він так поспішав жити. За останні три місяці Петро Анатолійович розписав всю церкву в с. Леніно Радомишльського району Житомирської області, написав  для храму 7 ікон. Працював по 14 – 16 годин на добу. А от купол розписати уже не встиг, життя так рано обірвалося, воно закінчилося зненацька…   Його, все до краплини, виписав майстер в фарбах своїх робіт, в фарбах свого життя…

  Петру Колодєєву вдалося показати глибоке проникнення в стилістику іконопису й уміння, не відступаючи від канонів, творчо переосмислити його багатовікову традицію. Маловідоме раніше для широкого глядача мистецтво Петра Колодєєва – це індивідуальний пошук вічних джерел краси і гармонії світу. Саме він обумовив подорож художника вглиб століть, до своєї етнічної спадщини.  Це ми бачимо в його роботах: «Віра, Надія, Любов», «Три коня Апокаліпсиса», «Замок Тамплієрів»,  «Янгол», «Любов лебедина» та інших.


  Так вже судилося, що митець у міру свого таланту мислив образами, втілюючи їх на полотні, а глядач за їх посередництвом складає своє уявлення про митця, про життя, навіть про себе. Можна сміливо стверджувати, що Петро Колодєєв щиро любив людей і, незважаючи ні на що, стверджував своїм мистецтвом, що життя – прекрасне. Дана виставка пам’яті підтверджує, що  його життя  продовжується в  створених ним  шедеврах…  

  Твори Петра Колодєєва стали візуально-художньою основою і презентованої під час відкриття виставки поетичної збірки друга і земляка Миколи Голованова.

Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.07.2013)
Переглядів: 861 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: