Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Повернення Олександра Бистрякова

  Кіровоградська художня галерея  Миколи Цуканова «Єлисаветград відкрила виставку маловідомого на батьківщині художника Олександра Бистрякова.  В експозиції виставки представлені картини, на жаль, далеко не всі, але, нарешті, були зібрані на батьківщині їх творця, що було мрією всього його життя. Художник, до кінця свого життєвого шляху, перебував далеко за межами України, проживаючи у США. Перша виставка Олександра Бистрякова проходила в його рідному місті Ізмаїлі. Все життя він мріяв повернутися на батьківщину, батьківщину, де йому, на жаль, по політичним мотивам вже не було місця. За відомим нам історичним подіям після другої світової війни, він не перший мандрівний співвітчизник, забутого нами нашого минулого.  Власник галереї Микола Цуканов спробував по крупицях відтворити історію його життя, збираючи картини і відомості про нього по всьому світу. Це третя виставка, яка проходить в Україні. Колекція була зібрана з нуля, по маленьких крупицях. Частина була куплена у київського колекціонера, частина в Ізмаїлі та Одесі ...



  Народився художник у місті Ізмаїлі у 1907 році. Навчався в Дніпропетровській художній школі. Після цього поїхав продовжувати навчання в Москві. Почалася війна, він потрапив в Німеччину в концтабір. Потім жив у Словаччині, що, в кінцевому підсумку, привело його в місто Ньюарк, де він працював портретистом. Там він і прожив до кінця життя. Після його смерті, в 1966 році, вдова, за заповітом Олександра Бистрякова, перевезла його прах в рідне місто, де він і був похований.

  Інтерес до цього художника дуже високий і мене це абсолютно не дивує. Його картини вкрай талановито написані. Вони неймовірно  чарівні,красиві і щиро відображають внутрішній стан автора. Не малий інтерес притягує до себе його автопортрет, одна з його найстаріших робіт, написаний в 1936 році в місті Москві. Але, безсумнівно, найзагадковіша і чудова з картин, представлена
​​в цій міні-виставці, є портрет дружини художника. Практично відразу відчувається, якими ніжними почуттями палало його серце до своєї коханої. Його ж любов відбивалася в її глибокому чуттєвому погляді.


  На жаль, біографія  митця наповнена багатьма прогалинами і ще не вдається відтворити повну картину його життя. Але, на щастя, ми маємо, хай і не багато, але частина його творів, які відносяться до культурної спадщини нашої країни. І ми маємо можливість насолоджуватися творінням, по моєму не скромному, але справедливим думку, великого майстра. До цієї виставки Микола Цуканов видав невеличку брошуру  про художника, яка трохи при відкриває таємничу завісу невідомості та доповнює невелику, але чарівну експозицію. Повернення Олександра  Бистрякова в Україну можна вважати вдалим. Виставки митця крім Ізмаїла проходили в Харкові та Москві. Творчість митця ще досконало не вивчена і окрім чарівності є загадковою.

            Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (26.07.2013)
Переглядів: 630 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: