Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Семен Равський приїхав додому

В Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття першої персональної виставки на батьківщині  художника – земляка, члена Національної спілки художників України, головного художника Музею історії міста Києва  Семена Леонідовича Равського.

Семен Равський народився 26 лютого 1947 року  в м. Кіровограді. Навчався в Кіровоградській  середній школі  № 6, з якої вийшла плеяда відомих  вчених, художників, таких як, доктори філософських наук  Пустовий П.Г., Депограматик М.П., доктори медичних наук Глезер П.А., Авраменко Т.В., Омельянченко Л.І., депутат Верховної Ради України Кас’янов С.П., член Національної спілки художників України Луцкевич Ю.П. та багато заслужених  людей.  Згодом Семен Леонідович закінчив Краснодарське художнє училище за спеціальністю «Декоративне оформлення»  з присвоєнням кваліфікації: художник-оформлювач. Після служби в лавах Радянської Армії (штаб Київського військового округу) залишився в Києві.  Більше  30 років працював художником  в Комбінаті монументально-декоративного мистецтва.


Основний напрямок  творчої діяльності митця – виконання творів художнього проектування і художнього вирішення середовища із включенням  творів різноманітних видів образотворчого мистецтва та унікального дизайну в органічному  поєднанні  з історичними, архітектурними особливостями. Разом зі своїми друзями високопрофесійними і талановитими художниками  працює у художньому проектуванні та оформленні, створюючи  неповторні унікальні  творчі проекти з утіленням їх у натурі. Ці роботи широко представлені в експозиції виставки.


  Семен Равський автор ескізних проектів та експозицій багатьох музеїв і численних виставок, серед яких: музей історії м. Києва, музей Т.Г.Шевченка, літературно-меморіальний музей М.А.Булгакова, музей  історії Златоверхого Михайлівського монастиря, музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, історико-меморіальний музей М.Грушевського, музей історії Київського Палацу спорту, музей Шолом-Алейхема та ін. Чимало із цих об’єктів стали окрасою та гордістю м. Києва. Музейна робота потребує певного досвіду, величезної любові, безкорисливого служіння мистецтву. Безцінні  знання музейних працівників, які мають багаторічний досвід, досконало знають «речі» і архівні документи. Музейна науково-дослідна робота є тим фундаментом, на якому  виростають нові наукові концепції і теорії. Саме цей досвід і притаманний Семену Леонідовичу, а ще невгасиме шукання, індивідуальний підхід до вирішення кожної окремої теми, вміння передати  найтонші нюанси в роботі.

 Семен Леонідович неодноразово нагороджувався грамотами Міністерства культури і туризму України, Головного управління культури і туризму м. Києва, він є  Лауреатом  першої та третьої премій Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»  за художній проект та оформлення історико - меморіального музею Михайла Грушевського та музею мистецтв імені Богдана і  Варвари  Ханенків та  іншими нагородами. Але найбільше його завжди вабила краса рідної природи, він часто приїздить до рідного міста, а з роками  це  стає необхідністю, щоб вдихнути повітря рідної Кіровоградщини. Найсвятіше в ментальності Равського – рід та родина. Це можна відчути, дивлячись на його  твори «Дорога до брата», «Весняні промені», «Сонячний день», «Мальви» та ін. Улюблений жанр в творчості  Равського – пейзаж, але  звертається він також і до натюрморту, працюючи переважно в техніці акварелі.  Палітрі Семена Леонідовича в його пейзажах  притаманні прозорість кольорів, теплий ліризм та філігранна витонченість виконання. Його краєвиди наповнені світлом, повітрям, в своїх етюдах  художник  втілив рухливість життя природи. Землю, небо, дерева, воду, він пише насиченими кольорами, виявляючи найрізноманітніші відтінки. Велич і краса рідного краю передані  напрочуд поетично. Це  можна побачити у творах присвячених різним порам року: «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь».  Роботи Равського зберігаються нині  в колекціях  багатьох музеїв України, а також в приватних зібраннях України, Росії, Німеччини, США, Франції та інших країн. Цією виставкою кіровоградці відкриють для себе мистецький світ ще одного художника – земляка  Семена Леонідовича Равського. Кожного разу, коли земляки знайомляться з черговим талантом, то раз за разом дивуюють родючості степового краю на таланти.Це дуже приємно

 На відкриття виставки прийшло багато друзів та родичів художника, й керівник драматичного гуртка його шкільних років Відомий і місті диктор радіо та телебачення нев’янучий восьмидесятирічний Микола Левандовський. Кіровоградці заздрять  відвідуючам музеїв Києва, які споглядати вочевидь та навіть пишатися тим, що автором ескізних проектів та створених  експозицій музеїв  міста є  наш   талановитий земляк.


Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.10.2011)
Переглядів: 826 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: