Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Свято майстрів барв по-сімейному

  В Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося  традиційне відкриття виставки до Дня художника. За останні декілька років проведення даної виставки, що презентує усе розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри митців нашого краю, вже стало традиційним, але цього разу впадала в око «державна байдужість» до професійного свята. На відкриття не заавітав жоден чиновник, ні з ОДА, ні з міської влади, чи то навіть «рідного профільного» управління культури. Тому свято вийшло сімейним, у своєму колі митців та шанувальників. Голова обласного відділення НСХУ  народний художник України Михайло Надєждін розповів як постала історично кіровоградська школа живопису, а директор музею Татяна Ткаченко запросила на науково-дослідницьку конференцію з цієї тематики.  Основу експозиції складають твори художників – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України. Центральне місце в експозиції займають твори родини Надєждіних, що відповідають творчим пошукам у сучасному українському образотворчому мистецтві та інших відомих майстрів пензля. Проте кожен член згаданої першою родини  має свій яскраво виражений почерк. Для постійних відвідувачів музею вже є знайомими символізм Андрія Надєждіна, абстракція Оксани Журавель-Надєждіної, живописна імпровізація народного художника України Михайла Надєждіна.

  Твори Леоніда Бондаря, заслуженого працівника культури України, директора Кіровоградської міської дитячої художньої школи ім. О. Осмьоркіна, яка виховала вже не одне покоління відомих в Україніф живописців та графіків, провідним напрямком творчості якого є пейзаж, що виражає цікаве і оригінальне  імпресіоністичне бачення світу. А полотна іншого земляка Фелікса Полонського відрізняє широка манера живопису та ліричні мотиви.  Його мрійливі пейзажі уц творчості доповнює ціла низка фиразних своєрідних в оригінальності портретів Декоративністю виконання та творчим пошуком відрізняються твори Володимира Плітіна та Володимира Волохова.
  Відомий на Кіровоградщині графік Володимир Кир‘янов порадував своїх шанувальників роботами, виконаними у традиційній для цього автора техніці – туш, перо, але доповнені неперевешеною фантазією та гкмором митця.

Широкий діапазон творчих інтересів відрізняє роботи Ігоря Смичека, який працює в різноманітних техніках книжкової та станкової графіки,  що останнім часом надає більшу перевагу техніці живопису акриловими фарбами.

Мистецтво кераміки на Кіровоградщині презентує на виставці творчість родини Фірсових. Їх творчість відразу привертає увагу глядачів оригінальністю та різноплановістю, барвами та фантазією. Також на виставці представлені керамічні твори викладача кафедри хореографічних дисциплін, образотворчого мистецтва та дизайну КДПУ ім. В. Винниченка Лариси Кулініч.

  Відомий майстер батику та гобелену Марія Церна вже другий рік поспіль дивує відвідувачів своїми натюрмортами з квітами, виконаними в реалістичній манері.  Представлені в експозиції і твори відомих майстрів портрету та пейзажу Валерія Давидова, Анатолія Янєва, Віктора Перепічая, Анатолія Шаповалова, Андрія Хвороста. Нікого з глядачів не залишають байдужими світлі, імпресіоністичні пейзажі Юрія Вінтенка.

 Серед інших робіт цікавими є пейзажі Леонтія Орлика, Олександра Лісовенка, Анатолія Сузюмова. Не залишилась забутою творчість тих членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, які пішли з життя. Це перщш за все роботи Бориса Вінтенка, Володимира Федорова, Миколи Бондаренка, Броніслава Домашина, Миколи Добролежи, Анатолія Дворського. А молодь представлена в експозиції  виставки творам  Олексія Лозинського, Анастасії Плітіної, Андрія Кадигроба та Анатолія Кімнатного, що підхопили естафету від старшого покоління митців.

 На жаль, цього разу через «увагу влади» таланти  з числа живописців Кіровоградщини не поповнили лави тих хто добавляє перед свої прізвищем слова «заслужений» або «народний» художник. Але мистецтво від того не блекне, а  справжніх талантів не меншає.


Анатолій  Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (12.10.2011)
Переглядів: 681 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: