Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Видавничо-мистецький проект Художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна завершено

В культурному житті Кіровограда відбулася непересічна подія. Видавничо-мистецький проект  «СD-диск "Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна», присвячений 25-річчю створення музею - результат майже дворічної праці творчого колективу музею на чолі з директором Вітою Черновою. Саме їй належить ідея створення цього проекту, вона ж виступала і в ролі редактора. Такий проект здійснено чи не вперше в Україні, бо шукаючи відповідних аналогів музейники не знайшли.

   Підбором фото і документальних матеріалів займалася головний зберігач фондів Ірина Дячук. Автором переважної більшості статей та мистецтвознавчих досліджень є провідний науковий співробітник музею, художник і мистецтвознавець, член НСХУ Андрій Надєждін, він також розробив його художнє оформлення. Звісно, що проект був би неможливим без фоторепродукцій картин О.О.Осмьоркіна і його учнів, які виконав відомий кіровоградський фотокореспондент, член Національних Спілок журналістів та фотохудожників України Ігор Демчук. Переформатував матеріали в електронний вигляд і здійснив комп'ютерну верстку диску WEB-майстер Дмитро Мішин. Тексти адаптовані трьома мовами - українською, російською та англійською, переклад якою виконала викладач Кіровоградського Національного технічного університету Вікторія Підоренко.

   Видавничо-мистецький проект "СD-диск "Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна" - це унікальний інформаційний продукт, в якому використано оригінальні експонати та документи музейної колекції, що у доступній формі розповідають про роботу музею, знайомлять широке коло шанувальників образотворчого мистецтва з особливостями життєвого та творчого шляху О.О.Осмьоркіна, його педагогічною діяльністю, висвітлюють особистість єлисаветградського архітектора Я.В.Паученка та його вплив на подальшу творчість О.О.Осмьоркіна.

   "СD-диск "Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна" складається з чотирьох тематичних блоків:

   І. "Історія і життя музею". Розповідає про історію створення музею та його діяльність з часу відкриття в 1994 році, знайомить з творчістю сучасних митців- лауреатів обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна.

   ІІ. "Олександр Осмьоркін - життя і творчість". Висвітлює сторінки життя художника та особливості розвитку його творчої індивідуальності.

   ІІІ. "Яків Паученко - художник архітектури". Представляє життєвий і творчий шлях зодчого, його вплив на мистецькій вибір О.О.Осмьоркіна.

   ІV. "Мистецька школа Олександра Осмьоркіна". Розкриває особливості педагогічної системи О.О.Осмьоркіна та творчості його учнів.

   Особливістю видання є застосування інтерактивних текстів. Видовий матеріал розділів супроводжується не лише вступними статтями, а також публікаціями та дослідженнями наукових співробітників музею, що доповнюються ілюстративними матеріалами, які допомагають висвітлити теми досліджень.

   Окремі розділи - "Історія музею" та "Особливості архітектурного стилю" мають відеопідтримку. Тут використано фрагменти програм, які створювалися Кіровоградською обласною державною телерадіокомпанією разом з музеєм в різні роки.

   "СD-диск "Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна" розрахований на широке коло шанувальників образотворчого мистецтв та фахівців, має науково- пізнавальний та художньо-естетичний характер.

 А презентація, що відбулася нещодавно, не обійшлася  без певних пригод, бо з «доьрої волі» черезпевні роботи «Кіровоградобленерго» музей частенько обезструмлюють, і щоб не переносити та не зривати захід  музейникам довелося писати листи, домовлятися та оббивати порги. Таке у нас непросте життя, що на заваді хорошій справі може виникнути будь- що. На презентації вітали авторів та провели розиграш кількох дисків серед присутніх.  Уявляєте, як це здорово, після відвідин музею придбати ще й  диск на згадку, та вдома за власним компютером при потребі «відвідувати»  музей ще і ще раз, навіть живучи за межами Кіровограда .


Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.10.2011)
Переглядів: 660 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: