Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Відкриття Крістіни Кущ-Катракіс

   

   30 липня  галерея "Єлисаветрад" в чергове запросила на зустріч з американською художницею українського походження Крістіною Катракіс. Не дивлячись на досить завантажений графік, Христина приїде до Кіровограда на відкриття своєї виставки «Миттєвості життя».


  Завітала художниця Крістіна Катракіс до Кіровограда прямо з Мюнхена. Генеалогія її мальовничіша, ніж палітра художника. Серед предків-грузинські та вірменські царі, литовські принци,савойські королі,польські графині…Скажімо, одного її дідуся звали Симон Багратіон Дадіані Гедимін Пільке. Одна з бабусь-онука дружини Оноре де Бальзака графині Евеліни Ганської, з котрою письменник  свого часу узяв шлюб у Бердичеві Житомирської області. Прапрадід художниці грецький іконописець Ксенофонт Катракіс, а її  батько  скульптор Анатолій Кущ, роботи якого є на Майдані Незалежності в Києві. Мама - Олена Пількевич- етнограф та історик мистецтва. Сама Крістіна народилася в Україні, жила в ї, вчилася в Італії та Франції, а зараз мешкає у Лос-Анджелесі. У США художниця захистила докторську дисертацію з мистецтва,  і пише картини, що знаходяться в багатьох музеях світу, а також у особистих колекціях екс-президента США Білла Клінтона, співачок Шер і Тіни Тернер, кіноакторів Софі Лорен, Джорджа Клуні,.Бреда Пітта та багатьох інших зірок, політиків та бізнесменів.

  Крістіна привезла в Кіровоград свої роботи в стилі поп-арт, які  і запропоновані для експонування у  галереї «Єлисаветград». Гостя розповіла, що в експонованих роботах знайшли відбиток її сентиментальні спогади про дитинство в Україні у 80-90-х роках минулого століття. Спогади про дитинство  завжди асоціюються з чимось романтичним, але тут ми бачимо забій ягняти та начинку ковбаси, що поза межами уставленої української уяви про щимку романтику.В цих картинах Крістіни багато такого, Як відзначила одна з відвідувачів виставки, що можна назвати російським словом «жесть».. Наприклад  верхи на мулі асиметрична пані в костюмі Єви( такі м’ясисті форми зазвичай маскують, а не виставляють напоказ). Грубий дядько весь у тату на пляжі філейні частини своєї дами використовує як подушку.


 Всі зображення  дуже реалістичні і тонко «схоплені», якщо відмінусувати надмір темно-синьої палітри, якої у  природі зазвичай набагато менше, то  все  побачене нагадує і фільми  Еміра Куштуриці і одеський гострий гумор, але у німому виконанні, і щось невибагливо романтичне.

   Цікаво порівняти картини Катракіс із роботами українського соцреаліста з капіталістичного оточення Олександра Бистрякова, які виставлені у сусідньому залі. Вони більш «правильні», світлі, ніжні і романтичні і навіть якісь шовковисті,  які показують глядачеві Америку та Україну іншим боком.


   На відміну від багатьох своїх брутальних чи непевних героїв( зображення одного з них має назву «Щось підозріле»-бо й справді, перекривлений, голий і весь фіолетовий) ) сама Крістіна є дуже, чарівною, симпатичною, чемною та приязною дамою, з якої ніби ще вчора намагалися копіювати щось для Барбі. Вона говорила вишуканою блискучою українською мовою, якій має заздрити кожний другий, що ще не подався по Америкам, і тільки легкий акцент видавав її близькість до Голлівуду і відірваність від рідної землі. Дивлячись на Крістіну починаєш розуміти, що справжній українець, і в Америці Українець, і не втрачає ні гонору, ні шарму, ні впевненості та жаги до життя.…



Роботи американської українки демонструвалися на численних виставках, серед яких:
2013: Соціальний проект «Людина - не острів». Львів, Україна.
2011: Персональна виставка «Зростаючий», Київ, Україна.
2011: Серія робіт «Дерево життя», Виставка арт-аукціону Крістіс.
2008: Виставка «У світле майбутнє». Вашингтон, США.
2008: «Украініано Веро», Київ, Україна.
2006-2011: участь більш ніж в 150 виставках галерей Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Чикаго, США.
  Серія картин на чорнобильську тематику була включена в колекцію ООН «The 2010 Highly Commended Artists» для участі у світовому турне «2010 Freedom to create Exhibition»..


  Галерея Миколи Цуканова «Єлисаветград» зробила кіровоградцям черговий блискучий подарунок у вигляді чудової виставки та особистої презентації її авторки.   Нині Крістіна є самодостатнім і успішним художником зі світовим ім'ям, мистецтвознавцем, арт-критиком, чим безперечно може пишатися і Україна.

 Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (31.07.2013)
Переглядів: 861 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: