Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Виставка творів «Віктор ОРЛІ – амбасадор Провансу»

  У Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Віктор ОРЛІ – амбасадор Провансу».

  Віктор ОРЛІ  (справжнє ім'я: Геннадій Гребньов) – сучасний французький художник, один із найяскравіших представників імпресіоністів нового покоління, президент культурно-мистецької асоціації «Capitale», член Академії мистецтв Гуангдонг Юехуа (м. ГуанчжоуКитай).

  Художник народився 20 лютого 1962 року в м. Кіровограді. Закінчив Кіровоградську художню школу та Кіровоградський педагогічний інститут                            імені О. Пушкіна.

  Малювати почав дуже рано. У шкільні роки був автором і редактором сатиричних коміксів, які демонструвалися в міському кінотеатрі. У 16 років отримав головний приз на регіональному конкурсі політичного плакату.

  Професійну діяльність як художник розпочав у 1993 році.

 У середині 90-х років співпрацював із письменниками, видавцями, серед яких відомий літературознавець, професор Києво-Могилянської Академії Володимир Панченко та краєзнавець,  професор КДПУ Леонід Куценко. У доробку художника - дизайн і художнє оформлення літературного часопису «Вежа» і ряду краєзнавчих і літературознавчих книг.

   Великий вплив на формування Геннадія Гребньова як професійного художника, вироблення його творчого почерку мав Сергій Шаповалов, заслужений художник України, якого Геннадій Гребньов називає своїм головним учителем. Ментальними учителями вважає Клода МонеВінсента Ван-Гога і Пабло Пікассо.

  У 2004 році переїжджає до Франції і починає працювати під псевдонімом Віктора Орлі. Тут творчість художника отримала новий поштовх. За короткий період він створює ряд нових циклів робіт, веде активну виставкову діяльність. Бере участь у престижних мистецьких салонах у Франції, Канаді, Україні, Китаї. У 2013 році Академія мистецтв Гуангдонг Юехуа (м. Гуанчжоу, Китай) приймає Віктора Орлі у свої члени.

Як повідомив творець представлених творів, на виставці представлено 26 робіт, написаних за невеликий період: починаючи від 2012 до поточного року. Віктор ОРЛІ багато працює саме в напрямку Провансу. Віктор Орлі працює в різних жанрах живопису: натюрмортпейзаж, романтичний  та символічний фігуратив. Його роботи вирізняються сміливими творчими ідеями, тонкою стилізацією, поєднанням реального і фантастичного, яскравою колористикою.

  Важливий елемент творчості художника - експеримент: на рівні композиції, кольору, техніки. Віктор Орлі виробив свій стиль, який базується на поєднанні елементів класичногосимволічного й імпресіоністичного живопису. Художник працює на полотні маслом, використовує техніку роботи з мастихином. Для його стилю характерні оригінальні композиційні рішення, багата кольорова гама, неувиразнені деталі. Його мазок широкий і енергійний, часто масивний, але завжди легкий, напівпрозорий, наповнений емоціями і почуттями. За таку незвичайну манеру роботи з мастихином у Китаї Віктора Орлі порівнюють з майстром кунг-фу Лі Ксюнхуан.

  Значна частина пейзажних робіт Віктора Орлі присвячена темі води. У полі зору художника - море, річка, озеро, басейн, акваріум, дощ. Головні об'єкти: відкриті морські простори, затоки, порти, класичні і сучасні вітрильні човни, лотос, латаття, сонячні рефлекси і відображення. Головне завдання, яке ставить перед собою митець, – через густий і часто масивний мазок передати воді відчуття живої реальності, а рефлексам                   і відзеркаленням – вібрації.

  Віктор Орлі працює також в інших видах образотворчого мистецтва. Він – автор декоративних панно, настінних розписівкерамічних виробів. Художник створив розписи українського ресторану «Корчма» (Марсель), здійснив реставрацію і розпис дзвіниці Діви Марії у храмі Святої Трійці (Марсель), виконав декоративні настінні розписи в приватних віллах Французької Рів'єри.

  Провідним мотивом творів Віктора Орлі останніх років є мотив Провансу, де нині проживає художник. Його пейзажі, натюрморти, фігуративні роботи відображають велич первозданної провансальської природи і красу багатовікових людських творінь. За особливу увагу до цього краю, за тонке відчуття його неповторного духу у Франції Віктора Орлі називають почесним послом Провансу. У 2008 році художник був запрошений Головою журі мистецького салону в Нанс-ле-Пен (Франція).

  У рамках міжнародного заходу «Марсель – культурна столиця Європи 2013» художник реалізував творчий проект «Мій слід на землі», в наслідок якого було створено живописне полотно розміром 500 х 400 см.

  Роботи Віктора Орлі знаходяться в колекціях Кіровоградського обласного художнього музею, Кіровоградського художньо-меморіального музею О.О. Осмьоркіна, Запорізького обласного художнього музею, Музею Тараса Шевченка (Торонто, Канада), Музею духовної спадщини Лінг Нан, (Шаван, Гуанчжоу, Китай), Академії мистецтв Гуангдонг Юехуа (Гуанчжоу, Китай) Художньої  академії Шантоу (Китай).

  Твори художника зберігаються у приватних колекціях у Франції, Італії, Німеччині, Україні, Росії, Польщі, Нідерландах, Бельгії, Китаї, Канаді та США. Серед колекціонерів робіт Віктора Орлі - багато знатних персон: відомих політиків, бізнесменів, артистів.

  Виставка творів французького художника Віктора Орлі на його малій батьківщині, де його краще знають як Геннадія Гребньова є довгоочікуваною подією в культурно-мистецькому житті нашого краю, оскільки перемовини про її проведення велись вже тривалий час.  В експозиції окрім презентованих автором робіт, представлені також твори з фондів обласного художнього музею та художньо-меморіального музею  О.О. Осмьоркіна, де пару років тому вже була розміщена невеличка експозиція та зроблена своєрідна заявка на цю першу велику експозицію 

  На відкритті виставки автором була подарована до фондового зібрання музею робота «Лотос і золота рибка» (2010). В своєму виступі Віктор, сказав, що дуже хвилюється. І це не дивно – дотик до малої і великої Батьківщини великим патріотом якої є художник – це непересічна подія.

 На відкритті виставки крім захоплення присутні бажали творчої наснаги її творцю та нових яскравих творчих злетів.

 

Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (06.09.2014)
Переглядів: 630 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: