Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Виставка за підсумками Торговицького пленеру відкрилася в Кіровограді


3 липня 2012 року в Кіровоградському обласному художньому музеї була відкрита виставка за підсумками проведення пленеру у селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області до 650-річчя Синьоводської битви.

1362 року, за 18 років до славнозвісної Куликовської битви, литовський князь Ольгерд на чолі литовсько-українського війська  під час битви на Синіх Водах розбив військо трьох монголо-татарських ханів, розвіявши таким чином міф про непереможність золотоординців та  остаточно перекривши їм шлях до Європи. Ця битва підвела риску під завоюваннями , величчю та самим існуванням Золотої Орди.

У червні 2011 року було проведено пленер у селі Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області, тобто фактично у тих місцях, де відбувалася легендарна битва. Учасниками акції стали 12 художників, що представляли Кіровоградську та Житомирську області.


В пленері прийняли участь шість представників творчої еліти нашого краю, що давно стали своєрідною візитною карткою мистецької Кіровоградщини далеко за її межами. Це - Хворост Андрій Васильович (1968 р.н., член Національної спілки художників України з 2000 року), Волохов Володимир Кіндратович (1939 р.н.), Шаповалов Анатолій Гаврилович (1949 р.н.), Давидов Валерій Миколайович (1954 р.н., член Національної спілки художників України з 2005 року), Демиденко Олександр Володимирович (1966 р.н.) та Кімнатний Анатолій Дмитрович (1980 р.н., член Національної спілки художників України з 2012 року).


В експозиції представлено варіанти логотипу ювілею Синьоводської битви, автором яких є  Андрій Хворост. Ну а перлиною виставки сміливо можна вважати портрет героя Синьоводської битви – литовського князя Ольгерда, виконаний викладачем мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Давидовим Валерієм Миколайовичем. Художник зумів передати масштабність Синьоводської битви, її значення для порятунку Європи від монголо-татарської навали, велич самого князя Ольгерда як історичної персони, що мимоволі на водить на роздуми про роль особистості в історії. Дуже оригінальним художнім прийомом можна вважати і зображення на картині фрагменту карти з ілюстрацією території Великого Князівства Литовського та його сусідів, що надає картині ще більшого історико-пізнавального значення. Хоча до "шедевру" є питання: карта,що не відповідає історичному часу та низка інших.


Із представлених на виставці понад 20 робіт переважну більшість склали чудові пейзажі, які стали наглядною ілюстрацією любові кіровоградських майстрів пензля до рідного краю та їх бажання передати цю любов прийдешнім поколінням. Яскравість і сонячність цих картин є ніби символ того сяйва перемоги, що зійшло колись у цих місцях, подарувавши цілим народам шанс на порятунок. 6 червня 2012 року обласний художній музей прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 650-річчю битви на Синіх Водах (1362), під час якої дані твори вперше були представлені на суд глядачів у стінах Кіровоградського державного педагогічного університеті імені Володимира Винниченка.

Загалом виставка справляє дуже приємне враження великою кількістю робіт,де домінують  сучасні пейзажі місця битви. А саме місце битви і досі є предметом дискусій. І це не дивно, бо її факт довго замовчувався на  догоду Куликовській і питання вивчалося слабо.

Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (10.07.2012)
Переглядів: 640 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: