Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Зачаровующий Фелікс Полонський
В більшості випадків трапляється так, що прийшовши на виставку того чи іншого митця, стикаєшся з тим, що написати про неї важко. Або немає про що, або навпаки стоїш ошелешений лавиною позитивних вражень та емоцій. Саме друге стосується  ювілейної виставки кіровоградського художника Фелікса Полонського.

 Близько шести десятків  різножанрових робіт вражають не лише барвами веселки, а неординарним сприйняттям художника. Навіть портрети особливі: бадьрий і трохи монументальний Винниченко, Трохи незвичний у світлі білих ночей Гоголь, а який Тарас… Одна журналістка навіть перепитала мене: «Це Тарас Шевченко?». Звичайний самотній, трохи чимось збуджений та вражений, за склянкою вина у шинку… Великих зазвичай зобразити так побутово не кожний наважиться, бо якщо чарка, то у піднятій руці з тостом та бадьрим обличчям.

 Особливі емоції викликають пейзажі та натюрморти Фелікса Михайловича. Пейзажі якісь щемні і наближені, немов сам еред тої природи,  а квіти в натюрмортах надзвичайно живі, і здається що якщо подує вітерець то долине до нас і їх аромат.

 Але митцеві з молодечим поглядом виповнилося вже сімдесят років, і можливо саме тому в його картинанах так глибоко розкриті почуття та мудрість, що ніби довго спостерігала за героєм полотна, а потім зафіксувала дуже орігинальний погляд.


На відкриття ювілейної виставки Фелікса Полонського завітало дуже багато друзів. Серед них колеги художники, письменики, журналісти, друзі дитинства діти та онуки. Саме тому і відкриття виставки здалося зворушливим і домашнім. За морем квітів ювіляр зовсім не загубився, спілкувався з журналістами, розповідав про пережите і про створене. Багато його робіт зберігається в Обласному художньому музеї, де проходить ювілейний вернісаж, а ще в музеях та приватних колекціях не лише України, але і Росії, Франції,США, Ізраїлю, Болгарії, Австрії, Польщі, Німеччини. Серед виставкового доробку митця чотирі персональні виставки в згаданому музеї, виставка в німецькому Вуперталі, Музеї Осмьркіна та місцевому художньому салоні. А скільки за плечима всеукраїнських виставок у Києві та інших містах України?

 Та не лише живописними роботами представленими на виставках обмежений творчий доробок  відомого митця. Є і монуменьтальні твори  в Музеї підпільної організації «Спартак» села Красногірка та розписи в госпіталі інвалідів Великої Вітчизняної війни і Кіровоградському національному технічному університеті, які були створені Феліксом  Михайловичем до середини  80-х років.

 В 2004 році Фелікс Михайлович був нагороджений почесною відзнакою міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтва»,  в 2007 році став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації у номінації «національна традиція». А ще були нагороди 2009 року на виставці присвяченій рятувальникам та інші.

 

Анатолій  Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (05.10.2011)
Переглядів: 690 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: