Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Жити красою та любов’ю!
Які тільки дива не відбуваються у Великодні свята. Так, у Кіровограді напередодні Світлого свята з’явилася на міському майдані Диво-Писанка, сяюча традиційними орнаментами нашого степового краю, що, ніби стародавні руни, таємними знаками орнаментики обрамлюють картини із зображеннями краєвидів сучасного Кіровограда, яким вільно походжають Корифеї Українського театру.

Пан М.Садовський біля фонтану центральної площі зустрівся з паном П.Саксаганським і, привітно знімаючи капелюха, ніби промовляє:
-         Доброго дня, друже! Як тобі місто?
-         Нічогеньке, чепурненьке! - весело відповідає той.


Загадково усміхнена пані М.Заньковецька, походжаючи біля колони Янгола-Охоронця міста, ділиться думками:
-         Нарешті, нарешті і цьому краю явився свій янгол, от тільки назва міста тепер якась дивна, відразу й не вимовиш Кі-ро-во-град, я пам’ятаю ще старий Єлисавет….

Іван Карпенко-Карий з дружиною Надією Тарковською на хуторі її імені… «Хутір Надія» - скільки видатних, яскравих особистостей саджали твої віковічні дуби, про що шумлять сьогодні їхні віти?!

А ось і сам фундатор – Марко Лукич Кропивницький біля Єлисаветградського літнього театру, тут пройшли перші незабутні вистави його театральної трупи.
- Скільки щасливих миттєвостей пронеслося і кануло в лєту. Ні, не кануло! Театр оновлюється, продовжуючи життя у сучасності сьогодення.

Ви скажете, хіба це можливо, щоб корифеї українського театру, якому нині виповнюється 130 років з’явилися серед нас? Можливо! В один голос відповідають учасники Всеукраїнського проекту «Диво-писанка», куратор і художник Андрій Кадигроб, автор ескізу-ідеї Андрій Надєждін, майстер декоративного розпису, писанкарка Тетяна Стороженко, митці Анатолій Кімнатний, Ігор Вишниченко та Євген Івасюта.

Боже диво таланту з’являється неочікувано. Художники і поети, діячі театру і кіно, люди талановиті, що можуть прославити наше місто, зпродукувати нові ідеї розвитку нашого спільного дому – України, не падають з неба, вони серед нас. Нам треба просто відкрити душу, захаращену щоденними проблемами виживання і почати жити красою та любов’ю. Таку ідею в ці Великодні свята пропонують творці Кіровоградської Диво-Писанки!

P.S. Нагадаємо, що саме гігантське яйце для писанки привезли у Кіровоград у рамках всеукраїнської акції лідери громадської організації «Столичні ініціативи». Один із натхненників проекту – співак Олег Скрипка – дав прес-конференцію з цього приводу у день концерту групи «Воплі Відоплясова» у нашому місті. 

Андрій Надєждін, художник, мистецтвознавець, член НСХУ, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна
Категорія: Мої статті | Додав: sokil (18.04.2012)
Переглядів: 516 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: