Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Живописні симфонії Михайла Надєждіна

Нещодавно в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття виставки творів відомого українського митця народного художника України Михайла Надєждіна в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок "Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна” та презентація каталогу "Живописні симфонії Михайла Надєждіна”.

Премія імені Олександра Осмьоркіна, заснована Кіровоградською обласною радою у 2005р. на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, присуджується у трьох номінаціях "національна традиція”, "новітні спрямування”, "мистецтвознавство та історія мистецтв” і вручається в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна щорічно 8 грудня в день народження митця.



Планується провести цілу низку виставок лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна. Наступною вже анонсовано виставку Анатолія Янєва. Та повертаючись до виставки Михайла Надєждіна слід відзначити не лишеїї чарівність та оригінальність , але і глибоке філосовське звучання. А те що за роки своєї творчості Михайло Володимирович став філософом сумніву немає. Дуже звпамятався вислів митця, що провінції у світі не існує, а центр всесіту завжди знаходиться навколо людини-митця.

На нинішній виставці експонується понад тридцять живописних і графічних творів, які написані художником в роки, означені особливими життєвими і творчими подіями, пам’ятними для митця і його родини.Представлені не лише нові твори а і дуже відомі поціновувачам творчості Михайла Надєждіна. Серед них – «Мати» (1987), «Автопортрет»(1962), «Курка чи яйце» (2001), «Меланхолія»(1969)  та інші. У католозі"Живописні симфонії Михайла Надєждіна” випущеному до відкриття виставки є багато цікавих історичних світлин з життя музею. Про першу виставку Михайла Надєждіна в стінах музею та з історії обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна.



Надєждін Михайло Володимирович народився 1935 року в с.Костянтинівка на Сумщині в багатодітній селянській родині. Дитинство і юність художника пройшли в м.Білопілля. В 1962 році закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (викладачі: народний художник Української РСР Г.Г.Чернявський, заслужений художник Української РСР М.І.Родзін, випускник Ризької академії мистецтв, талановитий художник і педагог Я.П.Калашник). В 1962р. відбулася перша персональна виставка. У 1963р. приїхав до Кіровограда. Учасник численних всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставок. Член Національної Спілки художників України (1988р.). Заслужений діяч мистецтв України (1994р.). Народний художник України (1997р.). Перший лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації "новітні спрямування” (2005р.).


Народний художник України Михайло Надєждін відноситься до тієї плеяди митців, які увійшли в історію образотворчості під прапорами руху "шестидесятництва”. Як зазначає доктор мистецтвознавства, академік Академії Мистецтв України професор Олександр Федорук: "Михайло Надєждін - унікальний український митець, народний художник України, чия творча практика має вплив на розвиток сучасної образотворчої культури, увібравши потужність обрядової родинної селянської традиції Слобожанщини та здобутки класичного і авангардового мистецтва, зачарував світ експресією кольору малярських творів, шокуючи "соцреалістичну публіку” логікою малярського конструктивізму та кодовими знаками композиційних образів, космічним розумінням сили і могутності живої сутності речей”. І з цим не можна не погодитись.



 У виступах присутніх лунали вітання та розповіді про Михайла Володимировича, як громадського діяча, організатора нині вже чималого обласного відділення НСХУ, депутата обласної ради і знову, як знаного митця та засновника династії художників Надєждіних, бо шляхом батька пішли і діти Андрій та Оксана.  І  Ця мода прижилася в Кіровограді та області, бо маємо цілу низку мистецьких династій: Дворських - Федоренко, Пунгіних, Вінтенків, Плітіних, Кир’янових, Фірсових, Шаповалових та інших. Степова Кіровоградщина продовжує свій художній розквіт започаткований курсами Петра Крестоносцева та Феодосія Козачиського, давши світу  яскраві імена наших земляків Похітонова, Осмьркіна, Оссовського, Нюренберга та інших. Нині цю традіцію продовужують  на Кіровоградщині своїми потугами Михайло Надєждін та його сподвижники. І саме цьому степовий Кіровоград – це не мистецька провінція.

Анатолій Авдєєв, для "Перевесла"

Категорія: Мої статті | Додав: sokil (31.01.2013)
Переглядів: 765 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: