Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [86]
Пошук
Друзі сайту
завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Злет на крилах творчості

У залі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського під назвою «Ліпатов & frends» відкрилася художня виставка присвячена світлій пам’яті кіровоградського художника Андрія Ліпатова, життя якого раптово обірвалося три роки тому.

 

На виставці представлені роботи митця із зібрань родини художника та його друзів. Переважна кількість їх – це подарункові твори. Наприклад, «Пегас для Льончика» (з колекції Леоніда Багацького). Чимала кількість картин присвячена народно-фольклорній тематиці, героями яких є козаки під час бойових дій та відпочинку, русалки, чорти тощо; яскраво зображено народний побут (від сватань та гулянь до всеукраїнських народних свят, таких, приміром, як Христове Воскресіння, Різдво). Також є роботи, виконані у стилі ретро тощо.

 

Варто зазначити, що Андрій працював у мистецькому напрямку, означеному як наїв, або художній примітив, коли технологія написання шаржу об’єднується з жанром. Зі щирим дитячим сприйняттям він за допомогою олівців, пензлів та фарб створював образи людей, як своїх сучасників, земляків, так і колоритних легендарних персонажів, яких оточують такі ж чудернацькі речі інтер’єру, побуту тощо.

 

За словами його друга – живописця Володимира Волохова, Андрій мав гарну фантазію та володів композиційними прийомами, був всебічно ерудованою людиною, тому легко придумував нові цікаві сюжети.

 

Відвідувачі виставки також побачать фотографії, листівки, альбоми, буклети, запрошення, так чи інакше пов’язані з творчістю Андрія Ліпатова.

 

Загалом, як зазначали присутні, Андрій поспішав жити та творити. Він був настільки працелюбним та працездатним, що друзі інколи дивувалися, як він все встигає. А услід за працелюбством прийшло й визнання. Ще молодим художником його запросили на пленер у Чехію, де він разом із дружиною та сином перебував кілька тижнів та написав чимало робіт. У 2002 році Андрій Ліпатов став переможцем 7-го міжнародного інтернет-арт-конкурсу (Японія); а 2007-му під час дванадцятого салону Діогена Таборда (Аргентина) здобув І премію в категорії наїв-арт. Він був учасником багатьох як вітчизняних, так і закордонних виставок, зокрема 2-го міжнародного фестивалю «Фестнаїв-2007» (Москва, Росія), Кембріджширського арт-ярмарку (Великобританія 2007-2008); Дублінського арт-ярмарку (Ірландія, 2008), Бірмінгемського арт-ярмарку (Великобританія, 2008) та ін.

 

За посередництва доньки Володимира Волохова, яка мешкає у Ніцці, його картини потрапили до Франції. До речі, Ія і Андрій були добре знайомі, часто спілкувалися. Андрій брав участь у різноманітних міжнародних виставках сучасного художнього мистецтва, зокрема Верней-на-Авре, Марселі, що мала назву «Митці світу». Тоді французький бомонд схвально поставився до його робіт.

 

…Андрій відійшов у кращі світи у ці січневі дні три роки тому. Напевне, так Богові завгодно – забирати до себе найкращих… Тож сьогодні, переглядаючи репродукції його наївних життєстверджуючих картин, хочеться вірити, що Андрієва душа поруч, живе у своєму дивному казковому неповторному світі, і, як завжди, випромінює радість та творить добро.

 

Ольга Кизименко

http://www.pereveslo.org.ua/index.php/kultura/item/51-%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%85-%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96.html


Категорія: Мої статті | Додав: sokil (15.01.2013)
Переглядів: 543 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: